Poznański Ośrodek Psychoterapii Integratywnej

60-586 Poznań, Botaniczna 24/2

695 711... 678więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

 • Street View
 • Mapa

Oferta

Konsultacja

Konsultacja jest etapem wstępnym psychoterapii. W zależności od formy terapii może być to jednorazowa konsultacja (np. wstępna do grupy terapeutycznej) lub konsultacja przed zawarciem kontraktu terapeutycznego.

Zazwyczaj na pierwszym etapie psychoterapii odbywamy od 1-5 wizyt, które mają na celu przeprowadzenie wywiadu, określenie problemu, prognozy i diagnozy psychoterapeutycznej oraz celu podjętej terapii.

Ilość konsultacji oraz zagadnień poruszanych na takich wizytach jest indywidualna, dobrana do specyfiki problemu, a także do potrzeb pacjenta.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna jest najczęściej wybieraną formą szukania pomocy u specjalisty.

Spotkania indywidualne charakteryzują się intensywnym kontaktem z druga osobą w konwencji tzw. relacji terapeutycznej.

Terapeua pełni tutaj bardzo ważną rolę, która ma na celu ukazanie pacjentowi sedna problemu, dotychczasowych sposobów radzenia sobie z nimi oraz pomoc w odnalezieniu konstruktywnych rozwiązań.

Psychoterapeuta jest dla pacjenta swoistym lustrem odzwierciedlającym wewnętrzne procesu zachodzące w osobie doświadczającej trudności. Na podstawie przebiegu relacji oraz procesu, jaki ujawania się w gabinecie pacjent uczy się siebie, otrzymuje informaje na swój temat a także informacje zwrotne na temat swojego funkcjonowania.

Terapia indywidualna powinna prowadzić nie tylko do poszerzenia wiedzy, czy świadomości o samym sobie, ale powinna prowadzić do wglądu oraz doświadczenia, które może zmienić dotychczasowe postrzeganie siebie, innych i świata.

Terapia indywidualna jest bardzo intymnym doświadczeniem. Każdy proces terapeutyczny jest inny.

Spotkania odbywają się najczęściej raz w tygodniu i trwają 45-50 minut.

Psychoterapia par/małżeństw

Psychoterapia par często poprzedzona jest konsultacją pary lub małżonków indywidualnie.

Terapia ma na celu rozpoznanie głównego źródła problemów oraz pomoc w ich rozwiązaniu.

Terapia par powinna ułatwić komunikację w związku, odnalezienie przyczyn trudności a także konstruktywne ich rozwiązanie.

Rozwiązaniem nie zawsze jest nastawienie na tzw.”ratowanie małżeństwa”, choć często jest to wynikiem terapii, która pomaga partnerom pokonac kryzys.

Czasami zdarza się, że ludzie dzieki terapii znajdują sens w związku lub sens w życzliwym jego zakończeniu.

Bycie z drugim człowiekiem wymaga pracy, ale powinno też być źródłem spełnienia i satysfakcji w życiu.

Jeśli brakuje szczęścia i miłości w związku, psychoterapia pomaga je odnaleźć.

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa jest powszechną formą terapii stosowaną w leczeniu wielu róznych dolegliwości psychicznych, m.in uzależnień, depresji, lęku społecznego, trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu relacji międzyludzkich.

Jest też doskonałą formą samorozwoju oraz pogłębienia wiedzy o sobie, innych ludziach oraz funkcjonowania społeczeństwa.

Terapia grupowa jest jedną z najskuteczniejszych formułą psychoterapii.

Zalecana jest szczególnie, kiedy dotychczasowa terapia indywidualna nie przyniosła oczekiwanego efektu lub gdy pacjent gotowy jest do pogłebienia swojego procesu terapeutycznego.

Zazwyczaj, kiedy terapeuta decyduje się zaproponować taką formę terapii, znaczy to, że uznał, że będzie to najlepsza forma leczenia w konkretnej sytuacji lub problemie.

Psychoterapia rodzinna

Psychoterapia rodzinna kierowana jest przede wszystkim do rodzin, które przeżywają kryzys, mają trudności w rozwiązaniu konfliktów lub przeżywają trudne chwile związane z funkcjonowaniem wszystkich jej członków, bądź pojedyńczej osoby.

Najczęściej z psychoterapia rodzin zalecana jest w przypadkach, gdy:

 1. Osobą potrzebującą pomocy jest dziecko
 2. Istnieje problem uzależnienia członka rodziny
 3. Jedna z osób bliskich zachorowała na chorobę psychiczną, np. schizofrenię.

Podczas konsultacji wstępnej terapeuta przekaże Państwu informację, jaka forma pomocy w wyżej wymienionych sytuacjach będzie najskuteczniejsza.

Podejście systemowe mówi o tym, że istnieje zależność pomiędzy zdrowiem jednostki, a systemem rodzinnym , w którym ona funkcjonuje lub funkcjonowała. Zwłaszcza dotyczy to dzieci oraz tzw. młodych dorosłych, czyli osoby pomiędzy 17-24 rokiem życia. DLatego w takich przypadkach zaleca się przynajmniej konsultację z całą rodziną.

 

 

 

W Naszym Ośrodku oferujemy profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną, seksuologiczną oraz terapii uzależnień.

Pomagamy, gdy:

 • przeżywasz stany lękowe, dręczące myśli, przymus powtarzania czynności. Psychoterapia jest lepszą alternatywą do zażywania leków psychotropowych - jest zdrowasza i bardziej efektywna. Tu jest możliwa stała zmiana.

 • masz problemy somatyczne, których podłożem często są nadmierne napięcie, niekonstruktywne przeżywanie złości, czy inne nieuświadomione uczucia. Psychoterapia jest najskuteczniejszym sposobem leczenia chorób tzw. psychosomatycznych, do których zaliczane są: - choroby tarczycy, - choroby układu pokarmowego, - alergie, - astma i wiele innych

 • zaburzenia osobowości lub nieprawidłowe tworzenie relacji z innymi ludźmi. Jeśli nie możesz dogadać się z innymi ludźmi, czujesz się przez nich oszukiwany, krzywdzony lub po prostu słyszysz, że masz wredny charakter psychoterapia może pomóc zobaczyć, jak jest naprawdę.

 • otyłość i zaburzenie jedzenia. Gdy nie masz kontroli nad sposobem żywienia i trybem życia lub gdy kontrola jest nadmierna również możesz poszukać u nas wsparcia Często anoreksja czy bulimia jest wyleczalna tylko dzięki psychoterapii.

 • uzależnienia. Jeśli nadmiernie pijesz, zażywasz narkotyki, uprawiasz nałogowo seks, korzystasz z pornografii w taki sposób, że jest to Twój dominujący sposób rozładowywania napięcia seksualnego, jeśli uprawiasz hazard lub spędzasz czas głównie przy komputerze/w internecie możesz zwrócić się do nas. To tylko niektóre przykłady uzależnień od substancji, czy uzależnień behawioralnych/od czynności, które leczy się poprzez psychoterapię. Prowadzimy projekt leczenia uzależnień - więcej informacji tu:http://uzaleznienia-behawioralne.pl/

 • kryzys życiowy, depresja. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji, lub doświadczas depresji, albo wydarzyło się w Twoim życiu coś, z czym nie dajesz rady sam - przyjdź - zobaczymy co można zrobić.

 • nie radzenie sobie z trudnościami wychowawczymi lub szkolnymi dziecka. Zapraszamy całe rodziny na konsultację, gdzie można razem ze specjalistą przyjrzeć się, gdzie leży problem i jak sobie z nim poradzić.

 • masz problemy w związku lub problemy natury seksuologicznej - brak popędu, brak potencji czy inne... 

 • nie radzisz sobie ze złością, stresem, stratą;

 • nie masz  poczucia własnej wartości;

Wykonujemy także diagnozę w zakresie

 

 • funkcjonowania osobowościowego, emocjonalnego, motywacyjnego;

 • deficytów otępiennych;

 • deficytów funkcji poznawczych (pamięci, uwagi, myślenia);

Prowadzimy również warsztaty i grupy terapeutyczne.

więcej informacji o warsztacie Silny Rodzic, skierowanego dla osób posiadających, czy planujących dzieci, znajdziecie Państwo tu: http://integratywna.pl/index.php?podstrona=silnyrodzic

Kontakt

60-586 Poznań,
Botaniczna 24/2

695 711... 678więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych jest NNV AG i Ogłoszeniodawca.
Twoje uprawnienia.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok

www: www.integratywny.pl


Godziny otwarcia: otwarte teraz do 21:00

 • Pn
 • Wt
 • Śr
 • Czw
 • Pt
 • So
 • Nd